טיפול סוציאלי פרטני (במימון מדינת ישראל באמצעות הרשות לזכויות ניצולי השואה – משרד האוצר)

הקרן נתקלת מידי יום בניצולים שזקוקים לסיוע סוציאלי פרטני. בחלקם הרב הם בעלי קשיים כלכליים, עריריים או המתקשים לשקם את עצמם.הרציונל להקמת המחלקה לטיפול סוציאלי פרטני - הינו יישום הגישה האינטגרטיבית בטיפול, בה ניצול השואה מקבל מאדם אחד מענה כולל, הוליסטי, ואותו אדם אחראי כלפי הניצול, בתיאום ושיתוף פעולה בין אנשי המקצוע השונים המעורבים בטיפול בו. שיטת הטיפול הנ"ל באה לתת נדבך נוסף למסגרות העזרה הנרחבות של הקרן , אשר לא תמיד מאפשרות התמקדות בצרכים אישיים ייחודיים של ניצול השואה וכן במקרים מורכבים, הדורשים השקעת אנרגיה נרחבת בפונה בודד.

 

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל אימצה את המלצותיה של "ועדת דורנר" ופועלת ליישומן על פי המודל "Reaching Out" אשר בנוי על "יציאה לשטח": איתור ניצולי השואה הנזקקים אשר אינם מסוגלים לדאוג למיצוי זכויותיהם ועל פנייה פעילה אליהם כשהניצול הוא במרכז, שקיפות ויידוע לגבי זכויותיהם. ניידות צוות העובדים של המחלקה בשטח מאפשרת תגובה מיידית בזמן ובמקום הנדרש למתן מענה הולם לצרכי הניצול.

 

המחלקה לטיפול סוציאלי פרטני פועלת בשטח העיר תל-אביב, חיפה והסביבה, באר-שבע, אשדוד-אשקלון וירושלים. המחלקה עובדת בשיתוף פעולה עם מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות, שירותי מערך הבריאות ובנותני שירות בקהילה.

 

 • קריטריונים למתן שירות לניצולי השואה במסגרת המחלקה
  1. ניצולי שואה החסרים מערכת תמיכה בלתי פורמאלית או מערכת זו מצומצמת/בלתי מספקת.
  2. ניצולי שואה שמתקשים בתפקודם בתחומי בעיות שונים (מורכבות צרכים), ויש צורך במתן מגוון שירותים  ובהתערבות של יותר מגורם אחד:
  - במצוקה: כלכלית ו/או נפשית.
  - אינם מסוגלים למצות את זכויותיהם בשל מצבם הרפואי-התפקודי הירוד.
  - ניצולי שואה ללא קורת גג הזקוקים לסידור מיידי של הדיור.

ליצירת קשר או לדיווח על ניצול שואה אשר זקוק לעזרה ניתן לפנות דרך :

דואר אלקטרוני : info@k-shoa.org

או דרך מרכז השירות בטלפון רב-קווי: 6090866 - 03

עבור לתוכן העמוד